Kosmetyki ze złotem kosmetycznym – czy warto z nich korzystać?

Kategoria: Blog

kosmetyki ze złotem

Półki w drogeriach uginają się od produktów, które posiadają w swoim składzie złoto. Warto wiedzieć, że ten drogocenny pierwiastek znany jest ze swoich leczniczych właściwości. Od lat używa się go w pielęgnacji skóry twarzy. Jak działają preparaty ze złotem kosmetycznym i czy warto z nich korzystać? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Zapraszamy do uważnej lektury!

Zalety preparatów ze złotem kosmetycznym

Złoto cieszy się w kosmetyce niesłabnącą popularnością. Preparaty ze złotem kosmetycznym posiadają wiele zalet – nie powodują reakcji alergicznych i łatwo się wchłaniają. Ponadto są całkowicie ekologiczne. Po nałożeniu na skórę przedostają się do podstawowej warstwy naskórka i dogłębnie ją odżywiają. Ich regularne używanie poleca się przede wszystkim osobom, które posiadają zmęczoną i wiotką skórę oraz podkrążone oczy, ponieważ ich dodatkową zaletą jest skuteczne rozświetlenie cery. Warto również wspomnieć, że preparaty ze złotem kosmetycznym sprawiają, że skóra się wolniej starzeje oraz posiadają właściwości antybakteryjne.

Kosmetyki ze złotem – które wybrać?

Na rynku znaleźć można obecnie szeroki wybór preparatów, które posiadają w swoim składzie złoto kosmetyczne. Wybór odpowiedniego powinien być uzależniony od rodzaju naszej cery. Kremy sprawdzają się najlepiej w przypadku skóry wiotkiej, na której widoczne są oznaki starzenia. Ich regularne używanie sprawi, że cera stanie się bardziej nawilżona, a zmarszczki – nawet te głębokie – ulegną spłyceniu. Podczas poszukiwań idealnego kosmetyku warto wziąć również pod uwagę krem lub żel pod oczy. Trzeba bowiem pamiętać, że skóra w tym miejscu jest bardzo wrażliwa i – co za tym idzie – potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Jeżeli z kolei Wasza cera przetłuszcza się, to warto wypróbować tonik ze złotem. Dzięki właściwościom antyalergicznym skutecznie zneutralizuje pH skóry, zmniejszy ilość wydzielanego się sebum i dogłębnie oczyści naszą twarz.