Złoto i srebro kosmetyczne – właściwości

Kategoria: Blog

kosmetyki ze złotem

Lecznicze właściwości złota i srebra znane są od tysięcy lat. W starożytnych Chinach złoto uznawane było za doskonały środek leczniczy, który wykorzystywano podczas terapii schorzeń skóry, serca i wątroby. Chińskie kobiety używały złota do pielęgnacji cery. Aktualnie jego niezwykłe właściwości wykorzystywane są zarówno przez dermatologów, jak i chirurgów plastycznych. Srebro z kolei znane jest od dawna, jako środek, który przyspiesza gojenie się ran. Ostatnio przeprowadzone badania wykazały również, że ma ono właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze.

Srebro w kosmetologii

We współczesnej kosmetologii dużą popularnością cieszą się preparaty wzbogacone o mikronizowane srebro. Do ich podstawowych zalet zaliczyć należy wysoką zdolność do niszczenia bakterii odpowiedzialnych za rozkład wydzieliny łojowej oraz głębokie nawilżenie skóry. Stosowanie kremów ze srebrem poleca się szczególnie osobom, które posiadają cerę mieszaną, skłonną do przetłuszczania się. Produkty te sprawdzają się również doskonale w przypadku kobiet uskarżających się na problem zmęczenia wzroku. Kremy nie tylko uelastyczniają, ale również nawilżają skórę i likwidują obrzęki w okolicach oczu. Wzbogacone o płatki srebra mleczka kosmetyczne oczyszczają buzię z wydzieliny łojowej oraz brudu.

Złoto w kosmetyce

Szacuje się, że z jednego grama czystego złota, można uzyskać kilka milionów cennych drobinek, które wykorzystywane są jako składniki do produkcji kremów, żeli, czy mleczka oczyszczającego do pielęgnacji twarzy. Złoto działa nie tylko odmładzająco, ale i nawilżająco. Pomaga zlikwidować przebarwienia oraz podrażnienia skóry, a także wpływa na ulepszenie zdolności regeneracji komórek. Kremy, które posiadają w swoim składzie drobinki złota, dzięki beztłuszczowej formule, nadają się doskonale do stosowania pod makijaż. Warto wiedzieć, że kosmetyki z 24-karatowym złotem kosmetycznym przeznaczone są dla kobiet dojrzałych, ale mogą z nich również korzystać osoby, których cera jest zaniedbana, wysuszona lub zmęczona.